blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG persian
ČLÁNKY
GALÉRIE
DISKUSIE
1
SLEDUJETE BLOG
Vitajte na mojom blogu
PersianRaziel - the soul hunter
pridal Persian 11.9. 2007 o 21:24

__Raziel__

Výtvor Dávneho Boha – z Raziela sa stal
démon sajúci duše
***
Táto bytosť „žije" už v podstate po stáročia: ešte v dobách upírskych čistiek sa narodil človek, ktorý sa aj so svojimi piatimi bratmi prihlásil k Sarafanom. Išlo práve o Raziela a jeho súrodencov. Počas života sa všetci šiesti bratia vypracovali na hlavných veliteľov rádu Sarafan, pričom Raziel bol druhý najlepší. Prvý a hlavný Sarafan bol totiž Malek. Aj napriek tomu boli však Raziel a spol. veľmi vysoko postavení – išlo o Sarafanských inkvizítorov. Tí viedli skupinu holohlavých čarodejníčok, ktoré boli schopné vysielať nebezpečné ohnivé gule. Ale keďže boli tie čarodejníčky v boji samotnom slabé, pomáhali im a riadili ich práve inkvizítori a ich prisluhovači. Takmer po celý život sa Raziel snažil vypátrať legendárneho upíra Janosa, jediného člena Starobylých. Aj sa mu to nakoniec podarilo (ale za nevedomej pomoci Raziela – hltača duší, viď. neskôr), pričom keď tohto upíra dolapil, s pomocou bratov (okrem Rahaba) a Moebiusovho orbu ho paralyzoval a nemilosrdne mu vytrhol srdce. To si spolu s Blood Reaverom vzal do pevnosti Sarafanov ako trofej. Lenže Raziel – hltač duší (RazielHD) sa rozhodol pomstiť Janosovu smrť, a tak sa vydal do spomínanej pevnosti, svojich bratov a svoje ľudské ja nakoniec zavraždil. Tým sa oficiálne upírske čistky skončili (prispela k tomu aj kliadba, ktorú Mortanius uvrhol na Maleka). Ľudského Raziela a jeho súrodencov pochovali a Sarafani postupne upadli.
Keď sa Kain odmietol pri Stĺpoch obetovať, rozhodol sa vytvoriť armádu upírov, s ktorou túžil ovládnuť Nosgoth a splniť svoj daný osud. Na to však potreboval vynikajúcich poručníkov, a preto vzkriesil cez 500 rokov mŕtvych Sarafanských inkvizítorov a najsilnejšieho z nich, Raziela, vymenoval ako jeho „prvonarodeného syna" Následne pokračovali tzv. križiacke výpravy proti ľuďom, ktoré trvali 1000 rokov. Akonáhle táto doba uplynula, v dôsledku evolúcie (slnko prestávalo prepúšťať svoje lúče do atmosféry) sa postupne Kain, Raziel a jeho bratia začali meniť. Raziela to postihlo tak, že mu narástli krídla. Keď ich však ukázal Kainovi, ten reagoval dosť nepochopiteľne, odtrhol mu na nich kosti a Dumahovi a Turelovi prikázal, nech zhodia Raziela do Priekopy. Tak sa aj stalo. Storočia však plynuli a rovnováha sa v Nosgothe, vďaka zničeniu Stĺpov, postupne vytrácala...

Obdobie SR1: O niekoľko storočí, po nevýslovných mukách, sa Raziel odrazu prebral v akejsi podivnej jaskyni. Hneď na to začul tajomný hlas, ktorý mu prezradil, že za jeho návrat do sveta môže práve tento hlas, ktorý patrí Dávnemu Bohovi. Ide o bytosť, ktorá ma na starosti Koleso osudu. Lenže v dnešnej dobe, vďaka Kainovým ťaženiam voči ľuďom, je ľudí čoraz menej a upíry, síce zmutovaní, sa tu len hemžia. No a tí sú vekovo nesmrteľní, pričom len tak ľahko nezomrú. A keď nezomrú, ich duše sa nemôžu vrátiť do Kolesa osudu – kolobeh života stagnuje. Tým sa dostávam k tomu, prečo Dávny Boh oživil Raziela. Chce od neho, aby bol jeho tzv. agent a zabíjal upírov vrátane Kaina a uvoľnil ich duše. Raziel totiž už nie je upír, no bytosť, schopná požierať duše – hltač duší. A tak sa Raziel vydal na túto misiu, no robil to iba preto, lebo sa túžil pomstiť svojim bratom a Kainovi za zradu. Čoskoro sa dozvedel, že Nosgoth sa počas jeho absencie úplne zmenil. Slnko už nesvieti, všade sú záplavy, zemetrasenia a pod. Rovnováha je proste na pokraji prasknutia. To sa prejavilo i na Razielových bratoch. Tí totiž absolútne zmutovali, pričom svoju nechutnú evolúciu preniesli na svojich potomkov, ktorí sužujú Nosgoth a vraždia nebohých ľudí. No už nie pod Kainovými rozkazmi, no len pre potravu – celé Kainove impérium leží v troskách a jeho klany sú roztrúsené v kútoch sveta. I napriek tomu Raziel čoskoro nájde svojho najmladšieho brata Melchiacha (samozrejme v zmutovanej forme), no ten je príliš oddaný Kainovi a nechce prezradiť jeho súčasné sídlo. A tak Melchiach skončí svoj život a svoju dušu odovzdá Razielovi, pričom takto „vystrojený" sa vydá do svätyne bývalého Kainovho klanu – k ruinám Stĺpov. Na tomto mieste dôjde k stretu Raziela a jeho pána. Čoskoro sa pobijú, pričom súboj končí tak, že Kain rozbije o svojho „prvonarodeného syna" meč Soul Reaver, čím z neho uvoľní jeho dušu, tá sa vtelí do Raziela a vytvorí v ňom tieňovú čepeľ. I keď sa to nezdá, táto symbiotická zbraň bude pre Raziela veľmi dôležitá a pomôže mu dotvoriť jeho osud.
Následne sa Raziel vyberie do Tichej katedrály, kde úplne na vrchu objaví brata Zephona, zavraždí ho (ako inak ?) a zožerie jeho dušu. Vďaka nej sa dostane na podnet Dávneho Boha do kaňonov za ruinami Stĺpov, kde objaví dávno opustenú hrobku Sarafanských inkvizítorov. Vnútri ho čaká dramatické odhalenie, kedy sa dozvie, že on i jeho bratia patrili pred tisíckami rokov k Sarafanom. Toto v Razielovi vytvorí ešte väčšiu nenávisť voči Kainovi. Nakoniec sa stretnú v Moebiusových jaskyniach, presnejšie v Chronoplaste (cestou, samozrejme, Raziel pobije Rahaba a Dumaha), pričom na tomto mieste dôjde opäť medzi nimi k bitke. Nikto však nevyhrá, no Kain aktivuje časový mechanizmus a prenesie sa do doby 30 rokov pred BO1. Raziel ide bezhlavo za ním.

Obdobie SR2: Raziel sa objaví v komnate v pevnosti Sarafanov, pričom ho tam už čaká Moebius. Ten sa mu snaží nahovoriť, že Kain je strojcom všetkého budúceho zla v Nosgothe a že jedine jeho smrť môže túto krajinu spasiť. Raziel spočiatku túžil Kaina zabiť, no čoskoro zistil, že tým by sa nič nevyriešilo, t.j. Kainova dilema pri Stĺpoch bola narafičená tak, že Stĺpy by sa zničili za každých okolností – či už by sa Kain obetoval, alebo nie. Raziela však začne zaujímať niečo iné. V ruinách pod Stĺpmi objaví svätyňu a v nej maľby na stenách zachytávajúce istú okrídlenú rasu, ako bojuje s nejakými démonmi. A keďže sa tieto okrídlené bytosti dosť podobajú na Raziela, ten si začne uvedomovať, že jeho osud je oveľa zložitejší, než tvrdí Dávny Boh. K tomu prispel aj fakt, že na všetkých maľbách bol znázornený i Blood Reaver v podaní svätej ikony. Od Voradora sa Raziel dozvie, že títo tajomní „okrídlenci" sú vlastne predkovia upírov s názvom „Starobylí" a že iba Janos, vampír zodpovedný za výrobu Blood Reaveru, pozná Razielov osud. Lenže problém je ten, že Janos zomrel pred 470 rokmi. V dôsledku toho sa Raziel pokúsi za neochotnej Moebiusovej pomoci premiestniť do danej doby, kedy Audron ešte žil. Ale strážca času prenesie Raziela nie do minulosti, no približne o 130 rokov do budúcnosti. Tam už je pevnosť Sarafanov a jej stroje času úplne zničené a Nosgoth sužujú temné sily, ktoré sa dostali do krajiny po zničení Stĺpov. V tejto dobe je už aj Moebius mŕtvy. I napriek tomu sa Raziel do minulosti dostane (za pomoci stroja času v lese Termogent).
Konečne, tentoraz sa už objaví v dobe upírskych čistiek, v dobe, kedy Janos žil, a tak ho aj ihneď vyhľadá. Zanedlho sa stretnú v jeho sídle v horách na severe, pričom Janos tvrdí, že Raziel je vlastne predpovedaný hrdina Starobylých, ktorý má pomocou Blood Reaveru vrátiť Stĺpy upírom. Viac si povedať nestihnú, pretože ich prerušia Sarafanskí inkvizítori, ktorým sem otvoril cestu Raziel tým, že vyriešil hádanky vedúce k Janosovi. A tak Audronovi vytrhnú srdce, zoberú si Blood Reaver a odídu do svojej pevnosti. Toto však Raziela veľmi naštvalo, a tak sa za nimi vyberie. Tam už ale na neho prichystá Moebius pascu tým, že mu dočasne pomocou orbu odstráni tieňovú čepeľ a prinúti ho zobrať Blood Reaver. Akonáhle Raziel zabije týmto mečom svojich ľudských bratov a svoje ľudské ja, tieňová čepeľ sa mu opäť vráti. Lenže Raziel stále drží v ruke Blood Reaver – stretli sa dve formy tej istej zbrane v rovnakom čase a priestore, čím vznikol paradox, pričom paradoxy sa sami musia ničiť, história ich nepovoľuje. A tak meč prepichne Raziela a začne ho vysávať. Lenže vtedy sa tam objaví Kain, ktorý Raziela celú cestu sledoval, využije paradox a meč zo svojho „syna" vytrhne, čím zmení históriu. Na niečo si však spomenul. Spomenul si, že toto je vlastne zárodok plánu Hyldenov, ktorí túžia opustiť realitu démonov a vstúpiť do Nosgothu. K tomuto by im veľmi pomohol fakt, keby Raziel oživil Janosa. Toto varovanie už ale Raziel nezačuje, pretože je príliš oslabený, a preto sa transformuje do Podsvetia...

Obdobie Defiance: Zakrátko sa Moebiusovi akosi podarilo preniesť Raziela o 500 rokov do budúcnosti – je to časť jeho plánu na odstránenie Kaina. Momentálne sa Raziel nachádza v jaskyniach pod hlavným cintorínom v Nosgothe, kde je uväznený s Dávnym Bohom. Ten mu neustále tvrdí, že jeho osud nie je byť akýmsi Potomkom Rovnováhy, alebo niečo také. Tvrdí, že jeho osud je byť akurát bytosť zbierajúce duše pre Koleso osudu a tým aj pre Dávneho Boha. Lenže Raziel tomu neverí, ale zároveň sa bojí opustiť Podsvetie, pretože vie, že tam vonku ho niekde čaká Blood Reaver a chce ho vsať. Nakoniec sa premôže a svet mŕtvych predsa len opustí, pričom sa ocitne na spomínanom cintoríne. Tam si vypočuje rozhovor istých lovcov upírov (Moebiusových vojakov) a zistí, že je v dobe BO1. To znamená, že Ariel je už iba duch pripútaný k Stĺpom. Keďže Raziel nevie, čo ďalej, rozhodne sa ísť práve za ňou. Akonáhle ju nájde, nie je príliš ochotne sa dozvie, kde sa nachádza Vorador – ten totiž vytvoril Blood Reaver a iba on údajne pozná Razielov osud.
Zanedlho, po vyriešení niekoľkých hlavolamov, sa Razielovi podarí nájsť Voradora v komnate neďaleko jeho vily v lese Termogent. Tu sa starý upír skrýva pred Moebiusovou armádou. Raziel však neuspeje ani tu, pretože Vorador síce Reaver vytvoril, ale jeho účel nepozná. No jedna bytosť áno – ide o Janosa Audrona. Jeho telo je totiž skryté vo Voradorovom brlohu a stále čaká, dokým ho niekto oživí. Keďže Raziel veľmi túži odhaliť svoj osud, rozhodne sa ísť do Avernusu – miesta, kde tróni údajne Janosove srdce, ktoré ako jediné môže svojho bývalého majiteľa vzkriesiť. Čoskoro sa ta Raziel dostane, pričom v kobkách Avernuskej katedrály stretne zmutovaného Turela, ktorého tu miestny kult uctieva ako boha menom Hash´ak´gik. Po jeho zabití sa Raziel od Mortaniusa (i on patrí k spomínanému kultu) dozvie závažnú vec – Janosove srdce je priamo v Kainovi. V dôsledku toho dôjde k súboju medzi Kainom a Razielom, ktorý skončí v prospech hltača duší a svojmu oponentovi vytrhne srdce z hrude. Akonáhle sa Raziel vráti s novou trofejou do Voradorovej vily, stretne tam Moebiusa, ktorý je konečne šťastný – jeho plán vyšiel a Raziel konečne zabil Kaina. Tu si Raziel uvedomí, že všetko, čo doteraz robil, bola Moebiusova vôľa, i napriek tomu faktu, že disponuje ako jediná bytosť na svete voľno vôľou.
Zanedlho Raziel oživil Janosa, pričom ten stále trvá na tom, že hltač duší je Potomok Rovnováhy a aby ho presvedčil, pošle ho do stredu Citadely upírov. Na danom mieste Raziel následne aktivuje istú vyhňu, ktorá spôsobí očistu Arielinho ducha, no a ten sa ihneď vsaje do Raziela. Raziel to síce úplne nechápal, ale akonáhle sa vrátil za Janosom, mladý Kain práve zničil Stĺpy, čím uvoľnil Hyldenom cestu do Nosgothu. A tak Hylden lord rýchlo ovládol Janosovu myseľ, pomocou jeho tela porazil Raziela a odletel. Raziela to tak vyčerpalo, že sa musel transformovať do Podsvetia, kde ho už čakal Dávny Boh.
Čoskoro na toto miesto prišiel i Kain, ktorý by tam však pravdepodobne zostal uväznený naveky, keby si Raziel neuvedomil svoj osud – Janos mal pravdu, i Raziel je sčasti Potomok Rovnováhy a jeho úloha nie je zabiť Kaina, ako to tvrdí Moebius, no vstúpiť do Kainovho Blood Reaveru, obohatiť ho o spomínanú dušu Ariel, čím bude Kain schopný vidieť svojho skutočného nepriateľa – Dávneho Boha.Prístupov 4558
Kvalita článku
hlasov 0

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Fable: The Lost Chapters - my hero
[ 6.10.2007] (príspevkov 1)
History of Nosgoth
[ 12.9.2007] (príspevkov 2)
Kain - the scion of Balance
[ 11.9.2007] (príspevkov 3)
Raziel - the soul hunter
[ 11.9.2007] (príspevkov 6)
Devil May Cry 3 - Bosses
[ 21.7.2007] (príspevkov 7)
My Current PC Desktop
[ 14.6.2007] (príspevkov 7)
Prince of Persia T2T - my screenshots & ...
[ 9.4.2007] (príspevkov 11)
Anglicko - Východňarský slovník
[ 10.2.2007] (príspevkov 3)
Nuda v noci
[ 3.1.2007] (príspevkov 3)
NFS Carbon
[ 14.11.2006] (príspevkov 6)